مداحی زیبا در وصف امام خامنه ای

سخنرانی, سرود, شاهکار ها, صوت, فیلم, کلیپ های جالب, مداحی

۲۵سال دگر نیست جایی بنام اسرائیل

واعظی چه شعری در حرم امام رضا خواند که مردم شعار دادند+فیلم
احمد واعظی در اولین روز سال جدید در حرم رضوی و پیش از سخنرانی رهبر معظم انقلاب به مدیحه سرایی پرداخت. فیلم و متن اشعار انقلابی این مداح اهل بیت را مشاهده می کنید.

واعظی چه شعری در حرم امام رضا خواند که مردم شعار دادند+فیلم به گزارش روضه نیوز ؛حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین روز از سال نو در اجتماع انبوه و پرشور زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی علیه‌السلام، طبق روال هر سال به ایراد سخنرانی پرداختند. در ابتدای این مراسم احمد واعظی، مداح اهل بیت به مدیحه‌سرایی پرداخت. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR فیلم و متن اشعار خوانده‌شده توسط این مداح اهل بیت را منتشر کرده است که از نظر می گذرد؛

vaezi

برای بارگیری نشانگر موس را در این محل فشار دهید

 

 

باز با لطف ذات حی جلیل
سال ما شد در این حرم تحویل
حرم حضرت امام رضا
گل احمد ز بوستان خلیل
حرم ثامن‌الحجج که مدام
آستان‌بوس اوست جبرائیل
بارگاه رفیع شمس شموس
که در او هر ستاره چون قندیل
آستانی ز آسمان برتر
روضه‌ای غرق جلوه‌های جمیل
حرم و عید و رهبر و مردم
صحنه‌ای ساخته بدون بدیل
سال‌ها بوده است این دیدار
در همین روضه این مکان جلیل
رهبری که به عشق این مولا
نعره زد با اهالی تذلیل
که پس از بیست و پنج سال دگر
نیست جایی به نام اسرائیل
تا به آن روز لحظه‌ای نشود
مرگ بر آمریکای ما تعطیل
هست یاد مدافعان حرم
بین ما تا به صور اسرافیل
بار الها رسان تو مهدی را
کن، برای ظهور او تعجیل

 

گپی با حاج احمد واعظی مداح پرشور و محبوب مشهدی

 

گاهی اوقات شعرهای خودم را می خوانم. اما از هر کسی که با ذوق و سلیقه ام جور در بیاید هم استفاده کرده ام. از بزرگترهایی مثل حاج علی انسانی، حاج غلامرضا سازگار و …

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، به قول احمد واعظی، افتخار یک مداح مشهدی این است که به هر شهری که می رود، می گویند بوی امام رضا(ع) آمد! گفت و گوی ما هم ناخودآگاه بارها به طرف حال و هوای حرم سلطان توس کشیده شد و لابه لای صحبت هابه بهانه های مختلف نامی از آقا برده می شد و در نهایت ماندیم و دلتنگی حرم!

ممکن است خیلی از خوانندگان این گفت وگو حاج احمد مواعظی را با برنامه هایی که در مسجد بلال برگزار می شد، بشناسند. اما پایگاه اصلی او، زادگاهش مشهد است. او جزو مداحان میانسال به حساب می آید و به قول خودش نماینده ای از هر دو نسل پیشکسوت و جوان است. حاج احمد شاعر و شعر شناس هم هست و ورود او به این بحث باعث شد که بخشی از گفت و گو به شعر اختصاص یابد.

او معتقد است که از نظر بحث فنی مداحی سال هاست که دیگر تفاوت زیادی بین جلسات وجود ندارد. رسانه ای شدن جلسات مختلف باعث شده که سبک و سیاق ها نزدیک به هم شوند. واعظی همچنین از بعضی شاعران _ که حرمت ائمه اطهار(ع)، به ویژه علویات را حفظ نمی کنند_ انتقاد می کند و می پرسد: آیا برای ناموس خودتان هم اینطوری شعر می گویید؟!

مطالب دیگری هم هست>  فیلم آموزشی شرایط امر به معروف و نهی از منکر از کلام مقام معظم رهبری(قسمت اول)

پاسخ دهید